Marimedis_logo light
Search
Close this search box.

Kokia mediena yra tinkamiausia namo statybai?

Planuojate statyti namus, sodo namelį ar ūkinės paskirties pastatą iš medienos, tačiau nesate tikri dėl medienos pasirinkimo? Žemiau rasite naudingos informacijos, padėsiančios atsakyti į Jūsų klausimus.

Populiariausios medžių rūšys statyboms:

Ąžuolas yra tvirta, patikima ir ilgaamžė medžiaga, puikiai tinka konstrukcijoms, sienoms ir grindims. Ši mediena yra labai atspari drėgmei, todėl plačiai naudojama gaminiuose, kurie turės sąlytį su vandeniu. Dėl savo tvirtumo jis gali būti sunkiau apdirbamas, o dėl universalumo ir populiarumo yra ir brangesnis.

Kedras. Šio medžio struktūra yra ilga, tiesi ir grūdėta, todėl mediena nesikraipo, nesiriečia, nenusėda ir nesusitraukia. Kedro mediena yra žinoma kaip viena tinkamiausių medžiagų statyti lauko struktūroms. Ji taip pat yra estetiška, gausi eterinių aliejų, todėl yra dažnas pasirinkimas pirtims ir interjero elementams. Tiesa, medį reikia džiovinti ilgesnį laiko tarpą, kad jis būtų tinkamai paruoštas.

Uosis pasižymi atsparumu drėgmei, gražia tekstūra ir yra tvirtumu. Ši mediena yra kieta ir atspari biologiniam poveikiui, ąžuolui praktiškai nenusileidžia nei tvirtumu, nei tekstūra. Vertinama dėl kietumo ir elastingumo, džiūdama mažai susitraukia, yra atspari deformacijai. Populiarus pasirinkimas grindims, laiptams, baldams ir apdailai.

Pušies mediena yra populiari dėl jos stiprumo, lankstumo ir patvarumo. Jos kamienas yra tiesiausias, pasitaiko mažiausiai šakelių ir pasižymi geromis techninėmis savybėmis. Ji dažnai naudojama karkasinėms konstrukcijoms, grindims, sienoms ir stogams. Pušis yra atspari puvimui, tačiau gavusi daugiau drėgmės gali patamsėti, kas gali gadinti estetiką.

Eglės mediena taip pat yra gana populiarus pasirinkimas statyboms. Ji turi panašias savybes kaip ir pušis – stiprumą, elastingumą ir atsparumą, tačiau yra labiau linkusi į puvimą. Eglė gali būti naudojama tiek karkasinėms konstrukcijoms, tiek apdailai. Vis dėl to, dėl savo struktūros purumo ir šiltumo bei neatsparumo drėgmei, ji yra populiaresnis pasirinkimas vidinei apdailai ir konstrukcijoms.

Maumedis yra patvariausias iš visų spygliuočių. Jis turi kietą medieną, atsparią irimui ir drėgmei. Tai geriausias pasirinkimas esant drėgnoms sąlygoms. Maumedžio mediena yra nedidelio tankio, lengvai apdirbama ir lėčiau pūva, nes joje yra smalingų medžiagų.

Kaip matote, skirtingiems poreikiams bei teritorijos sąlygoms naudojama atitinkamų savybių mediena. Atsižvelgdami į aplinką, poreikius ir savo biudžetą galėsite priimti tinkamiausią sprendimą. Prieš įsigyjant medienos savo projektams, rekomenduojama pasitarti su medieną parduodančių įmonių atstovais.

Naudinga

Sekti